Állami szociális juttatásként oda kell adni az embereknek néhány hónapig egy előre meghatározott összeget a koronavírus járvány alatt és a pénz visszafizetése ahhoz igazodna, amilyen arányban csökken az emberek 2020-as éves jövedelme a 2019-eshez képest, így tehát nem előretekintő, hanem visszatekintő lenne a rendszer és így egyetlen igazán rászoruló sem pottyanna ki belőle – mutat rá blogbejegyzésében a világ egyik leghíresebb közgazdásza.
Döntött az osztrák kormány pénteken arról, hogy csökkenti az országban dolgozók, illetve legálisan tartózkodók külföldön élő gyermekei után járó szociális juttatásokat. A küszöbön álló lépésről tegnap a nemzetközi sajtó már beszámolt, és egyes becslések szerint legalább 30 ezer magyar családot, pontosabban gyermeket érint az osztrák döntés.
Jelenleg már egy hónapos tartózkodás után igényelhetik a munkanélküli külföldiek az osztrák szociális támogatást, de ezt öt évre és legalább egy évig fennálló munkaviszony meglétére szigorítaná az a választási kampányprogram, amelynek első részét ma mutatta be a választások nagy esélyesének tartott Osztrák Néppárt elnöke. Ebben benne vannak Sebastian Kurz korábbi, a magyarokat szintén negatívan érintő ígéretei is, miszerint az Ausztriában dolgozó uniós polgárok külföldön élő gyerekei után folyósított szociális támogatást a származási ország szintjéhez igazítanák.
Az osztrák szociális rendszer "bevándorlóinak" megállítása érdekében csak öt év után folyósítaná a külföldieknek juttatható szociális támogatást Sebastian Kurz osztrák külügyi és integrációs miniszter, aki erről az Österreich című lap vasárnap megjelent számában beszélt.
Magyarország idén a GDP 20,6 százalékát költheti szociális kiadásokra, ami nemzetközi összehasonlításban átlagosnak mondható - derül ki az OECD friss elemzéséből. A szociális kiadások közül a nyugdíjak teszik ki messze a legnagyobb szeletet, egészségügyre viszont a régióban csak a lengyelek költenek kevesebbet a GDP arányában.
Szigorítana a menekültügyi szabályokon, így csökkentené a menedékkérők szociális ellátásait és egy hónapra rövidítené a menekültek befogadóállomáson való tartózkodását a Belügyminisztérium tervezete, amely hétfőn került fel a kormány honlapjára.
Jean-Claude Juncker, az Európai Bizottság elnöke csütörtökön "meglehetősen bizakodóan" nyilatkozott azzal kapcsolatosan, hogy sikerül megállapodásra jutni Nagy-Britannia uniós reformigényeiről a délután kezdődő európai uniós csúcstalálkozón. Ezzel párhuzamosan Juncker megkérdőjelezte annak az előző napi osztrák döntésnek a jogszerűségét, melynek értelmében Bécs korlátozná, hogy naponta hány migráns léphet be Ausztriába.
Pontosításokra és további kompromisszumkeresésre van szükség a brit szociális juttatások kérdéskörében; az Egyesült Királyságban dolgozó lengyelnek ugyanolyan munkafeltételekkel és életkörülményekkel kellene rendelkezniük, mint a brit állampolgároknak - ezt hangsúlyozta Beata Szydlo lengyel miniszterelnök pénteken azon a varsói sajtóértekezleten, amelyet David Cameron brit kormányfővel együtt tartott.
Várhatóan jövő év március 1-jével alakul át a szociális támogatási rendszer; a változtatásokkal a kormány célja az, hogy a rászorulók átláthatóbb és igazságosabb keretek között juthassanak hozzá az őket megillető támogatási formákhoz - közölte Czibere Károly szombaton Budapesten, egy más témában tartott rendezvényen újságíróknak. Március elsejétől a járások utalják majd a jövedelemkompenzáló támogatásokat, a központi költségvetés pénzéből. Az önkormányzatoktól pedig új nevén települési támogatás érkezik, ennek maximuma havi 28 500 forint lehet. A gazdagabb önkormányzatoknak saját bevételeikből kell kigazdálkodniuk ezeket a segélyeket, míg a szegényebb települések a központi költségvetés erre létrehozott keretében kaphatnak forrást.
Orbán Viktor valamennyi miniszterétől elvárja, hogy kormányülésen vázolja társadalompolitikai elképzeléseit - írja keddi számában a Népszabadság. A napilap információi szerint a kormányfő valóban nagy dolgokra készül a következő - választásoktól mentes - 3,5 évben. Közben Kósa Lajos, Fidesz ügyvezető alelnöke a bürokráciacsökkentés fontosságáról beszélt.
Két évre be kell fagyasztani a munkaképes korú lakosságnak juttatott szociális ellátások összegét a brit államháztartás további konszolidációja érdekében - jelentette be hétfőn a brit pénzügyminiszter.
Két évre be kell fagyasztani a munkaképes korú lakosságnak juttatott szociális ellátások összegét a brit államháztartás további konszolidációja érdekében - jelentette be hétfőn a brit pénzügyminiszter.
Az Európai Unió nem a szociális ellátórendszerek és juttatások uniója - jelentette ki a német kancellár csütörtökön a társállamokból érkező bevándorlók szabad munkavállalása körüli vitával kapcsolatban.
A francia kormány a 2015 és 2017 közötti időszakban 50 milliárd eurót (15,5 ezer milliárd forintot) takarít meg, az intézkedés részenként befagyasztják a szociális juttatások összegét és a közszférában dolgozók bérének korábbi befagyasztása is érvényben marad - jelentette be szerdán Manuel Valls miniszterelnök.
Az EU-társállamokból érkező letelepülők szociális juttatásainak szigorítását készül bejelenteni hamarosan David Cameron brit miniszterelnök, dacolva Brüsszel ellenkezésével - írta kormányforrásokat idézve a The Sunday Times.
Válaszolnak az alapkezelők.
Ez még odavághat a földön fekvő részvényeknek.
Az árakkal kapcsolatban.
Medvepiaci tartományba süllyedt az S&P 500.
Mi történik Trump vámjainak bejelentését követően?
Az egyetemi tanár, ex-jegybankár a Checklistben értékelte Trump legújabb vámjait.
Hogy tudunk-e még versenyezni a lengyel vagy a nyugat-európai agrártermékekkel, az is kiderül az Alapvetés podcast új műsorából.
Beindult a jogi csűrés csavarás.